عماران جوان!


 

چند روز پیش یه عزیزی برام سی دی دوپینگی ها رو آورد، کارجدید گروه مستندساز سفیر ، احتمالا نامی از مستند "یزدان تفنگ ندارد" شنیده باشید. کاری  که پیرامون حوادث انتخابات 88 و با تمرکز بر مرگ ندا آقا سلطان و بررسی واقعا بی طرفانه این قضیه، اون کارشون که دوست داشتنی و تر و تمیز بود. دیدم نسبت به این گروه خوب بود اما چون  شنیده بود دوپینگی ها با محوریت  اکران دو فیلم" جدایی نادر از سیمین" و " اخراجی های 3" است، ابتداً خیلی  جذبش نشدم ولی دیدن ده دقیقه اول مستند کافی بود برای بست نشستن پای تلویزیون ...کار به مراتب کامل تر و حرفه ایی تر و پخته تر از " یزدان..." بود ، اینقدر که مادر بی تفاوت به دعواهای سیاسی هم با من همراه شد.

این مستند برنده جایزه عمار در هشتم دی امسال برگزار شده است. در سایت خبری فارس نیوز آمده است :

مستند «دوپینیگی‌ها» ساخته محمدصادق باطنی پیرامون نفرت پراکنی جریان‏های معاند انقلاب اسلامی که با سوژه قرار دادن تقابل جدایی نادر از سیمین و اخراجیها۳ ساخته شده است، فانوس بلورین دیگر این بخش را از آن خود کرد.

باطنی {کارگردان مستند} پس از دریافت این جایزه گفت: من تبریک می‌گویم به پرواز درآمدن مرغان نوپای سینمای انقلاب اسلامی را و به نظرم امشب سیمرغ‌ها به پرواز درآمدند.

وی افزود: اگر چه خانه سینما با تمام ویژگی‌هایش در حال منحل شدن است ولی امشب ما در جشنواره عمار شاهد تاسیس خانه سینماگران جوان انقلاب اسلامی بودیم.

مستند دوپینگیها نیز در زمانهای زیر در فرهنگسرای انقلاب اسلامی اکران می شود:

شنبه ۱۰/۱۰؛ ساعت ۱۰ الی ۱۱؛ سالن سوم

دوشنبه ۱۰/۱۲؛ ساعت ۱۰ الی ۱۱؛ سالن سوم

چهارشنبه ۱۰/۱۴؛ ساعت ۱۰ الی ۱۱؛ سالن سوم

پنج شنبه ۱۰/۱۵؛ ساعت ۱۰ الی ۱۱؛ سالن سوم

-فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهید نواب صفوی، تقاطع پل کمیل، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است.-

 

+ برا ی آشنایی بیشتر با این مستند و خواندن نقدها و مصاحبه های پیرامون آن به سایت دوپینگی ها مراجعه کنید.

پی نوشت: برای آشنایی بیشتر با گروه مستند سازان سفیر و کارهاشون هم به سایت سفیر کلیپ برید. ضمنا دیدن کلیپ هاشون برای من که جالب بود .

راستی اینجا رو هم ببینید ، خوبه!

 

/ 8 نظر / 44 بازدید
الهدی

سلام دست ما که نمی رسه فعلا ببینیم. ولی این منحل شدن خانه ی سینما دلم رو خیلی شاد کرده.خیلی..... یاعلی.ع.

شادی

دلم میخواد مستند رو ببینم..انشالله پیدا میکنم ومی بینم واونوقت نظرمو بهت میگم حتما...اما آخه چرا منحل شدن خانه ی سینما باید دل کسی رو شاد کنه؟!...منحل شدن خانه ی سینما چه کمکی به کجا میکنه؟!!بهتره دست از نگاههای سطحی وقشری برداریم...وبا این چیزهای الکی دلمان شاد نشود تا یک روز جای دیگر خیلی بدتر از آنچه می ترسیم رخ ندهد و آنوقت دلمان ناشاد بشود..

شادی

ممنون بابت تذکر مفید وصحیحت...ممنون...ممنون...ممنون...التماس دعا[گل]

جستار

[گل][گل]

جستار

كاش وقتي خدا در محشر بگويد چه داشتي؟ سر بر كند رضا (ع) و بگويد حساب شد ....

یوسف

سلام طاعات قبول شمام دیگه نمی نویسید ؟ یا جای دیگه آپ می کنید ؟